Základní popis skejtu
23. 1. 2010
a - deska, skejt, fošna: dřevěná část skatebordu, obvykle má sedm vrstev javorového dřeva. Na desku se lepí grip (vypadá jako "šmirglpapír). Nech si v obchodě první grip nalepit, zkoukni postup a příště to můžeš zkusit sám/a. Grip se mění podle individuální potřeby. Někdo skejt zlomí dřív, než je třeba ho vyměnit. Nutnost výměny poznáš tak, že starý grip už nelepí.
b - tail: zadní část desky (a), obvykle je o něco menží než nose
c - nose: přední část desky (a)
d - kola: do koleček se dávají ložiska, která se ti mohou vysypat...V tom případě je lepší koupit si nové, ale někdy se dá vysypané ložisko rozjezdit. Aby kola stále dobře jezdila, občas je promaž. Pokud jsou kola na jednu stranu sjetá, otoč je.
e - trucky: trucky jsou k desce připevněny šroubky, na truckách jsou přidělaná kola. Každý truck má dvě části (osu a base plate), které jsou spojeny pomocí silent bloků (z gumy). Kontroluj, jestli nejsou naprasklé.

1. V první řadě si urči, kterou nohou budeš jezdit dopředu. Zjistíš to tak, že se třeba sklouzneš (např. po
hladké podlaze), a tak poznáš, která noha jde dopředu první.
hladké podlaze), a tak poznáš, která noha jde dopředu první.
2. Začátečníci často dělají chybu v odrážení. Měl/a by ses snažit odrážet zadní nohou a ne přední. V budoucnu se tenhle zlozvyk dost špatně odnaučuje.
3. Při odrážení na skejtu si přední nohu umísti mezi šrouby a střed, abys předešel/a převážení.
4. Nejlépe udržíš balanc, pokud stojíš oběma nohama na šroubech. Ze začátku na skejtu jen stůj a hraj si s ním, abys získal/a jistotu a rovnováhu - tu pomáhej udržovat i rukama. Na skejtu se můžeš poposouvat, otáčet, prostě si na něm blbnout...
5. Když se učíš základy na skejtu, není špatné přidržovat se zídky nebo zábradlí. Předejdeš tak bolestným pádům. Stůj rovně nebo v lehkém předklonu.
6. Při odrážení dej nohu klidně přímo na střed, abys dobře držel/a rovnováhu. Odraz se zadní nohou, po rozjezdu ji dej také na skejt - obě nohy pak umísti na šrouby, pro lepší stabilitu. A jedeš!